Карпати Львів


Интернет реклама

Підсумки сезону. Карпати

Football.ua підводить підсумки виступів команд УПЛ в сезоні 2016/2017.

Місце - 10.

Прогноз Football.ua на весняну частину: "Ну, і в цілому Карпати провели дуже недурну трансферну кампанію, втративши / відсіявши більше десятка футболістів, яким необхідна була заміна ... Білоруський тренер нарешті отримав можливість планомірно підготувати Карпати, адже восени йому довелося все робити і змінювати на ходу. у Білорусі цей фахівець виділявся тим, що протягом сезону міг використовувати близько 8-10 ігрових схем, в залежності від суперника. І тепер за Карпатами, які безсумнівно стали за зиму командою, яку будував саме нинішній т енер, а не його попередники, стежити буде цікавіше ще і з цієї причини. Львів'янам доведеться дуже складне боротьба за виживання, і саме цей клуб, його керівництво, гравців, і тренера все обговорюватимуть від гри до гри - не сумнівайтеся, що приводи для цього знайдуться завжди ".

Також зазначаємо, що перед стартом сезону ми прогнозували, що Карпати закінчать сезону на 11 місці. І якби не зняття очок з Дніпра ...

Чому ж нинішній сезон вийшов настільки невдалим для команди, чий нинішній склад, на думку більшості фахівців, повинен дозволяти їй боротися за місце в топ-6? Судячи з усього, потрібно говорити про незадовільну трансферну кампанію минулого літа і чергові поневіряння в пошуку відповідного головного тренера. Тоді команду повинен був очолити Валерій Яремченко, а очолив в результаті Сергій Зайцев. У Карпати почали приходити новачки: Нестеров, Зубейко, Чумак, Ярошенко, Рудика, а на підвищення були взяті вчорашні дублери, на кшталт Лобая і Вербного. У підсумку, тих, на кого була зроблена серйозна ставка з числа найдосвідченіших новачків, вже немає в команді - вони їй абсолютно нічим допомогти так і не змогли. З туру в тур на старті сезону команда виглядала все менш переконливо, адже після розгрому Стали в стартовому матчі планка була піднята досить високо. Кращим на цьому етапі безумовно був Бланко Лещук, але навіть його голи не змогли допомогти - команда плавно опускалася в зону вильоту, в наслідок чого Зайцева прибрали і призначили Дулуба.

Білоруський фахівець подивився, що до чого, і вирішив змінити ігрову модель команди, перейшовши на гру з трьома центральними захисниками і латералями. Однак до кінця року команда виграла також всього один матч. Взимку Олег Дулуб отримав можливість укомплектувати склад належним чином і підстроїти все під себе. Клуб підписав сильних футболістів, якими безумовно є Гладкий, Боровик, Філімонов, Дитятьєв, Матвієнко, а також повернувся з Іспанії Гуцуляк. І все б нічого, але в кадровому плані втрати були також відчутними: Карпати продали свого кращого бомбардира, Бланко Лещука, а також Костевича, в оренду було віддано Кравець, а на правах вільних агентів пішло ще дев'ять футболістів, в тому числі - далеко не останні люди в українському футболі: Кадимян, Карноза і згадані вище новачки (Рудика, Ярошенко, Чумак), які не зуміли заграти у Львові. Зміни були дійсно великими, і навесні Карпати, з точки зору результатів, здавалося, були вже іншою командою - серія з восьми матчів без поразок дозволила стати лідером в боротьбі за виживання. І все ж, головним фактором, що дозволив львів'янам залишитися в Прем'єр-лізі на наступний сезон, стали не власні непогані результати, а санкції по відношенню до Дніпра. Адже головний конкурент Карпат перемагав частіше, і очок набрав куди більше, але ...

Тепер Карпатам необхідно зробити правильні висновки. У наступному сезоні від команди будуть чекати іншої гри і результатів. По ходу ж нинішнього сезону Олег Дулуб пояснював нестабільні результати і посередню якість футболу психологічним тиском на футболістів в умовах боротьби за виживання. Також, як би передчуваючи наступний сезон, наставник зробив досить оптимістичну заяву: "Мені, як тренеру, подобається гра швидкісна, на атаку, з пресингом на половині поля суперника. Я хочу бачити команду, що тішить уболівальників своєю яскравою грою. Мені подобається, коли атакуюча гра побудована на ось цій пристрасті футболістів, яка передається і вболівальникам. Я бачив Арену-Львів і напівпорожні трибуни під час наших матчів, а паралельно переглядав вдома поєдинки 2010-2011 років з повним стадіоном "Україна". Дуже хочеться повернути глядачів на трибуни. А зробити це можна тільки за рахунок атакуючої гри, чого ми, на жаль, не можемо дати глядачам зараз в турнірній ситуації, що склалася".

Схоже, сам Дулуб розуміє недоліки і знає, як не повторити помилки в наступному сезоні. Якщо клуб довіриться тренеру і в наступному чемпіонаті, а також створить умови для якісного посилення команди, то Прем'єр-ліга має всі шанси отримати претендента на потрапляння в зону єврокубків. Передумови для цього є. У той же час, потрібно пам'ятати, що Карпатам загрожує черговий трансферний бан за борги перед своїм екс-футболістом Володимиром Гудимою.

Кращий гравець - Ігор Худоб'як

Капітан протягом усього чемпіонату грав дійсно, як капітан. Худоб'як видав дуже рівний, стабільний і сильний сезон, як для гравця однієї з найгірших команд чемпіонату. За минулий сезон Ігор забив 5 голів і віддав 9 гольових передач.

Кращий бомбардир - Густаво Бланко Лещук

На рахунку аргентинця - 7 голів у складі Карпат, які він забив у першій частині сезону. Взимку Лещук перейшов в Шахтар, але все одно залишився найкращим бомбардиром львів'ян в нинішньому чемпіонаті.

Кращий матч: Дніпро - Карпати - 2:3

Матч проти прямого конкурента за чотири тури до закінчення сезону складався для гостей жахливо - до 54 хвилині вони програвали в два м'ячі. Однак з 65 по 74 хвилину Карпати забили тричі і виграли найважливіший матч в сезоні, продемонструвавши характер і бажання перемогти за будь-яку ціну.

Найгірший матч: Карпати - Ворскла - 0:1

У 30 з 32 турів львів'яни приймали вдома невмотивовану Ворсклу, і могли закрити всі питання зі збереженням прописки в Прем'єр-лізі. Однак замість упевненої гри господарі сонно пересувалися по полю і не створили особливих проблем Ворсклі, яка досить впевнено вивезла зі Львова три очки. Чому Карпати виглядали настільки гнітюче в такому важливому матчі - залишається загадкою.

Оптимальний склад у весняній частині: Боровик - Зубейко, Лобай, Нестеров, Дитятьєв, Матвієнко - Філімонов, Худоб'як - Гуцуляк, Ксьонз - Гладкий.

Тренер: Сергій Зайцев (до 10 туру), Олег Дулуб (з 11 туру)

При Зайцевi Карпати виграли тільки раз - в першому матчі сезону на виїзді була розгромлена Сталь. Після цього було дев'ять матчів з чотирма нічиїми і п'ятьма поразками. Як наслідок, команду очолив Олег Дулуб. До зимової паузи команда під його керівництвом також виграла всього в одному поєдинку, а також вилетіла з Кубка від першолігової Полтави. Так що можна констатувати, що в першій частині сезону невдало виступили обидва наставники. Але обов'язково потрібно робити поправку на те, що білоруський фахівець прийшов по ходу сезону, коли команда була в дійсно поганому стані. Взимку Дулуб провів всі збори на чолі команди від "а" до "я", і, програвши Чорноморцю в дебютному матчі 2017 го року, видав серію з восьми поєдинків без поразок, в яких команда здобула чотири перемоги.

Але далі трапився якийсь спад, внаслідок чого Карпати зберегли прописку в Прем'єр-лізі лише в передостанньому турі. До того ж, якби не санкції по відношенню до Дніпра, то доля команди була б менш безхмарною. У будь-якому випадку, від Дулуба чекали більшого, і на даний момент його перебування в клубі на наступний сезон, швидше за все, під питанням. Хоча потрібно пам'ятати, що Петро Димінський запропонував білорусу тривалий контракт - можливо, це саме той тренер, чиї помилки і не кращі результати власник клубу готовий пробачити і перетерпіти, давши більше часу для створення сильної команди.

Джерело: Анатолій Волков   Football.ua


©Volodymyr 2001-2017