Карпати Львів


Интернет реклама

Ідентичність - змінювати ідентичність. Підсумки сезону Карпат

Sport Arena підводить підсумки виступу Карпат в сезоні 2016/2017.

10-е місце. + 9 + 9-14 35:41, 30* очок

* - клуб позбавлений 6 очок за рішенням ДК ФІФА від 04.03.2016

Найбільша кількість матчів: Андрій Нестеров, Амбросій Чачуа - 30.

Найбільше голів: Густаво Бланко-Лещук - 7.

Найбільше гольових передач: Ігор Худоб'як - 6.

Загальна оцінка виступів (шкала 10 балів) - 3

У Карпатах, як, власне, і у Львові в цілому постійно говорять про ідентичність. Останні роки дійсно підтверджують особливу рису Карпат. Що б не відбувалося навколо, як би не розвивався український футбол, а львівський клуб все одно залишається тим, хто нічого не може вдіяти зі своїм становищем середняка з невиправданими сподіваннями.

Раніше Карпати були наступними після Металіста, Дніпра, Металурга з Донецька, але тепер всі ці команди зникли, тоді як Карпати більш-менш зберігають склад і фінансову стабільність, але тепер поступаються Олександрії, Олімпіку, Зірці, Сталі.

У поточному сезоні у Карпат був цілком боєздатний склад, непогані перспективи і робота на трансферному ринку, але гіршою за львів'ян була тільки одна команда - Волинь, яка грала майже весь сезон молодіжним складом.

З майбутніми гравцями Шахтаря, кандидатами в збірну України, орендованими у Динамо гравцями, легендами команди, молодими талантами, важливими гравцями, які прийшли з команд, що займають більш високі місця, Карпати все одно нічого не зуміли домогтися.

Можливо, це і є та сама ідентичність?

Кращий гравець - Ігор Худоб'як

По ходу сезону Ігорю Худоб'яку виповнилося 32 роки. За всіма правилами українського футболу, його кращі часи вже мали залишитися позаду. Однак для нинішніх Карпат він не тільки найдосвідченіший гравець і капітан команди, він кращий гравець з великим запасом перед іншими виконавцями.

В часи Олега Кононова Худоб'як постав в якості вмілого і працездатного центрального хавбека, зараз же він остаточно повернувся до трохи вже призабутої ролі гравця атаки. Причому, Худоб'як не тільки грав атакуючого хавбека, розташовуючись то на одному з флангів, то в центрі, а й завжди був найкращим другим форвардом команди, коли з різних причин не грали Густаво Бланко-Лещук (в першій частині сезону) або Олександр Гладкий (у другій).

5 голів і 6 результативних передач, статус самого стабільного гравця і лідера команди.

Гравець-відкриття - Іван Лобай

Колись в двох своїх перших матчах біля керма Карпат Ігор Йовічевіч спробував молодого захисника Івана Лобая на позиції правого захисника. З тих пір він два роки чекав свого шансу спробувати сили в основі зелено-білих.

Лобай остаточно затвердився в якості центрбека, прогресував у молодіжній команді, а з самого першого туру нового сезону почав грати в старті поруч з Андрієм Нестеровим. Лобай відіграв без замін першу частину чемпіонату, не втратив місця в старті і після переходу досвідченого Олексія Дитятьєва, оскільки Карпати багато матчів провели за схемою 5-4-1.

21-річний не показав якогось неймовірного рівня гри, але був стабільним гравцем стартового складу, поступившись за кількістю зіграних хвилин тільки Нестерову та Худоб'яку.

Гравець-розчарування - Артем Філімонов

Взимку Філімонов переходив в Карпати, будучи капітаном Чорноморця, що йде значно вище львів'ян в турнірній таблиці. Однак настільки ж важливим гравцем для зелено-білих, яким він був для чорно-синіх Філімонов не став. Навпаки, він не завжди отримував місце в стартовому складі, а від початку до кінця відіграв тільки 5 матчів, по суті програвши боротьбу Дмитру Кльоцу і Назару Вербному. Навряд чи саме такого чекали в Карпатах від запрошення Філімонова.

Найгірший матч - Карпати - Олімпік 0:2

Вже потім виявилося, що Карпати і Олімпік команди різного рівня далеко не на користь львів'ян, але тоді домашня гра проти Олімпіка сильно розчарувала місцевих уболівальників. Карпати не зуміли перервати все ще невелику серію невдач, пропустили двічі від Володимира Лисенка і зрозуміли, що їм не боротися за високі місця і в цьому сезоні.

Що далі

Швидше за все, в найближче міжсезоння Карпати чекає чергове перезавантаження з пошуком нової ідентичності. Для цього знадобиться новий тренер, нові гравці і новий вектор розвитку. Давня історія.

Джерело: Ігор Бойко   Sport Arena


©Volodymyr 2001-2017